

Grand Comedy Night
Fire komikere. Én scene. En aften, du ikke vil gå glip af
Simon Talbot, Thomas Warberg, Mahamad Habane og Natasha Brock. Fire af Danmarks mest populære komikere indtager Cirkusbygningen den 20. og 26. januar – og du er inviteret til en aften, hvor latteren får frit spil! Priser fra 999 kr. pr. person.
Glæd dig til skarp stand-up, uforudsigelige punchlines og humor i absolut topklasse, når fire markante komikere med hver deres stil samles på én scene.
Og oplevelsen begynder allerede inden første joke. Du får nemlig også en lækker 3-retters middag i Cirkusbygningens ikoniske rammer.
Det er ikke bare en tur til stand-up. Det er en hel aften ude.
Fire komikere. Fire forskellige universer. Masser af grin
Simon Talbot – Høj energi, knivskarp timing og humor, der rammer lige i lattermusklerne.
Thomas Warberg – Skarpe observationer, overraskende pointer og humor med kant.
Mahamad Habane – Charmerende, ærlig og frygtløs comedy med et helt særligt blik på hverdagen.
Natasha Brock – Original, selvironisk og fuld af overraskelser.
Og som om det ikke var nok, bliver aftenen skudt i gang af Jonas Schmidt, der indtager scenen som John Schmidt fra PIS (Politiets Indsatsstyrke). Forvent benhård autoritet, tvivlsomme indgreb og en åbning, der sætter tonen for resten af aftenen.
Gør januar lidt sjovere!
Glem den grå januar for en stund, og saml vennerne, kæresten eller kollegerne til en aften med god mad, fantastisk selskab og masser af grin.
Med fire store komikere på samme scene, en 3-retters middag og den helt særlige atmosfære under Cirkusbygningens kuppel er der lagt op til en oplevelse ud over det sædvanlige.
To aftener i januar. Fire komikere. Én oplevelse, der skal i kalenderen.
Book dine billetter til Grand Comedy Night den 20. eller 26. januar.
Om eventet
Komikerne optræder med udvalgt materiale fra deres repertoire. Du kan derfor opleve jokes eller indslag, som tidligere har været en del af deres shows.
Der sælges ikke drikkevarer under optrædenerne.
Bordplacering: Er I færre end 6 personer, skal I forvente at dele bord med andre gæster. Det giver mulighed for at dele både bordet og grinene med nye mennesker. Læs mere under Vigtig information.
Showet foregår på dansk.
Program
17.00 – 17.45
Dørene åbner, seating i salen
17.45 – 20.00
Suppe og hovedret serveres. John Schmidt fra PIS (Politiets Indsatsstyrke) sørger for en humoristisk start på aftenen
20.00 – 20.25
Natasha Brock
20.25 – 20.50
Mahamad Habane
20.50 – 21.35
Pause, desserten serveres, baren er åben
21.35 – 21.40
Natasha Brock, velkommen tilbage fra Pause
21.40 – 22.05
Thomas Warberg
22.05 – 22.30
Simon Talbot
22.30
Tak for i aften!
Vi tager forbehold for ændringer i programmet
Menu & drikke
En 3-retters middag samt kaffe / te i forbindelse med desserten er inkluderet i billetprisen.
Filtreret vand under middagen er inkluderet i Kategori Sofa og Kategori Manege.
Drikkevarer købes separat.
Oplys allergier eller særlige ønsker senest en uge før showet.
Vi anbefaler, at I bestiller drikkevarer på forhånd. På den måde står de klar ved bordet ved ankomst, så I kan læne jer tilbage og nyde aftenen uden ventetid.






